http://www.marijampole.lt/go.php/lit/Marijampoleje-gaude-Miesto-dienos-2015/11

Taip pat ir delfi:

Marijampolė švenčia visą savaitgalį

Šį savaitgalį Marijampolėje gaudžia didžiausia metų šventė „Miesto dienos 2015“. Nuo penktadienio miesto centras ūžia nuo tautodailės ir amatų mugės – Sūduvos prekymečio, paragauti etnografinių patiekalų kviečia visų penkių Lietuvos regionų virtuvė.

Marijampolės šventė „Miesto dienos 2015“

Marijampolės šventė „Miesto dienos 2015“
© Organizatorių nuotr.

Šventėje ryškūs ir kiti etnografinės kultūros akcentai, nes šiemet renginys dedikuojamas būtent etnografinių regionų metams. Šventės šūkis – „Marijampolė – Sūduvos širdis!“ Marijampoliečiai naudojasi proga dar kartą visiems įrodyti, kad jų miestas pelnytai vadinamas Sūduvos krašto sostine.

Per atidarymą J. Basanavičiaus aikštėje penktadienį savivaldybės vadovams buvo įteikta ką tik sukurta Sūduvos regiono vėliava. Į renginio vietą miesto įstaigos ir organizacijos atkeliavo spalvinga eisena. Prie jų prisijungė vietos baikeriai. Vėliau visi klausėsi „Švento Jurgio meno sezono“ pradžios klasikinės ir populiariosios muzikos koncerto. Marijampoliečiai šiltai sutiko maestro Virginijų Noreiką, dainininkus Astą Krikščiūnaitę, Edmundą Seilių, Kristiną Zmailaitę, Eveliną Sašenko ir Jeronimą Milių kartu su orkestru „Vilniaus Simfonietta“. Šventinį vakarą tęsė Marijampolėje susikūrusio lėlių teatro spektaklis. Originalios scenografijos, muzikos ir šviesų pagalba buvo parodyta Švento Jurgio, miesto globėjo, legenda, herbo misterija. Vakarą vainikavo fejerverkas ir muzika jaunimui.

Šventėje sulaukta didelio būrio svečių už užsienio valstybių. Tai Marijampolės miestų-partnerių delegacijos, kasmet kviečiamos pabūti kartu ir pasidžiaugti miesto pokyčiais bei pasiekimais. Šiemet atvyko Marijampolės garbės pilietis Agnaras Hoiseteris iš Norvegijos Karalystės, meno mecenatė, Švento Jurgio, Marijampolės globėjo, ordino savininkė Beatričė Kleizaitė-Vasaris ir kiti garbūs svečiai.

Šventinis šurmulys tęsėsi nuo pat ryto ir šeštadienį. Tarybos posėdžių salėje apdovanoti aštuoni asmenys Švento Jurgio, Marijampolės globėjo, ordinais ir medaliais. Apie vidudienį didžiojoje scenoje J. Basanavičiaus aikštėje skambėjo dainos visomis lietuvių kalbos tarmėmis, sukosi tautinių šokių kolektyvai – svečiai iš įvairių šalies kampelių. Poezijos parke visus viliojo Sveikatos ir harmonijos oazė, kurioje buvo galima pajusti masažo, pirties malonumais, išgirsti sveikatos patarimų ir įsigyti daugybę kūnui ir sielai skirtų produktų.

Visas šventines dienas buvo gausu ir sporto renginių. Padangę puošė karšto oro balionai, vyko krepšinio „3 prieš 3“, teniso, tinklinio, šachmatų, pliažo tinklinio turnyrai, pirmą kartą surengtas mega stalo futbolas. Šeštadienio rytą organizuotas bėgimas „Bėgam už Marijampolę“, jau antrus metus sutraukiantis gausų būrį dalyvių.

Šeštadienį 15 val. Dramos teatro erdves užplūs viso pasaulio išeiviai iš Marijampolės. Marijampoliečių bendrija, mininti veiklos 25-metį, organizuoja kraštiečių susitikimą.

Sekmadienis skiriamas šeimoms su vaikais. Nuo ryto aikštėje veikia kūrybinės dirbtuvėlės, organizuojami žaidimai vaikams ir jaunimui. Visų laukia sveikatingumo varžybos, skirtos Vaikų gynimo dienai. Nuo vidudienio scenoje koncertuoja popchoro „Kotita“ atlikėjai ir jų svečiai – vaikų grupės iš visos Lietuvos. „Spalvų ir muzikos garsų juostą“ pina žinomas muzikos pedagogas, kompozitorius ir atlikėjas Linas Švirinas. Vaikai pakviesti statyti „Saldžiąją piramidę“ iš spurgų, kuriomis vėliau bus pasivaišinta.

Baigiamasis šventės akordas nuskambės užmiestyje – Šunskų seniūnijoje, miestelio parke. Čia ištvermingiausiuosius linksmins liaudiškų kapelų šventė „Ant tėvelio dvaro“.

http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/marijampole-svencia-visa-savaitgali.d?id=68114852#ixzz3c4ztESRn